14 rzeczy, których o mnie nie wiesz.

14 rzeczy, których o mnie nie wiesz.

1. Pochodzę z Warszawy – ukończyłam Liceum im. Władysława IV i Farmację na Akademii Medycznej (WUM), ale już tytuł doktorski obroniłam z chemii medycznej na Farmacji na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku.

2. Od 2004 roku praktycznie żyję na walizkach bo często podróżuję. Na przełomie 2010/2011 roku przez 7 miesięcy mieszkałam w Niemczech robiąc badania biologiczne do doktoratu (pracowałam na komórkach nowotworowych). Od 2006 roku przez 5 lat mieszkałam w Gdańsku, a od 2011 roku mieszkam w Gdyni.

3. Umiem grać na pianinie i flecie. Jestem absolwentką Szkoły Muzycznej I st. im. F.Chopina w klasie fortepianu.

4. Zawsze lubiłam matematykę, nawet (ku rozpaczy moich Rodziców) byłam na fakultetach mat.-fiz. i zdawałam ją na maturze, mimo dość czasochłonnych przygotowań na studia medyczne (ale matma zdana na 6).

5. Od 7 roku życia chciałam być lekarzem (wtedy kardiochirurgiem) ale jestem z wykształcenia farmaceutką a nie lekarzem. Miałam iść na Wydział Lekarski, przygotowywałam się przez 1.5 roku do egzaminu z biologii, chemii i fizyki. Na ostatnie miesiące przed maturą zmieniłam zdanie i ostatecznie złożyłam papiery na Farmację, gdzie egzamin był trudniejszy. Nie byłam pewna czy się dostanę, dlatego na wszelki wypadek złożyłam jeszcze papiery i zdawałam egzaminy wstępne na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice, i SGGW. Dostałam się na wszystkie cztery uczelnie, niestety musiałam wybrać tylko jedną.

6. Lubię fizykę kwantową i astrofizykę. Zainteresowania te zaszczepił mój Tata, który jak byłam mała – zamiast bajek o królewnach opowiadał mi do poduszki o początkach kosmosu.

7. Uwielbiam uczyć się nowych rzeczy. Myślę, że jestem od tego uzależniona. Jak nie uczę się czegoś, nie studiuję, nie czytam – nie jest dobrze.

8. Nie umiem odpoczywać, mam zwykle nadmiar energii i nie potrafię usiedzieć w jednym miejscu. Muszę zawsze coś robić. Chyba nigdy w życiu nie nudziłam się, nawet jako dziecko.

9. Bardzo lubię uczyć ludzi, przekazywać wiedzę. Już na studiach udzielałam korepetycji, również tzw. ‘trudnym’ uczniom, mam na koncie sporo sukcesów. Wychodzę z założenia, że do każdego można trafić ale trzeba wiedzieć jak. Myślę, że jestem niezłym nauczycielem, co potwierdzały zawsze wyniki anonimowych ankiet przeprowadzanych przez moich pracodawców ze studentami i słuchaczami na koniec prowadzonych przeze mnie zajęć.

10. Jestem współautorką Programu Nauczania oraz współautorką podręcznika egzaminacyjnego dla zawodu Technik Farmacji.

11. Nie przepadam za spaniem. Śpię tyle ile muszę czyli zwykle 6-7h max. Zdarza się 5. Poniżej 5 źle się czuję, powyżej 8 mam poczucie zmarnowanego czasu – jest tyle rzeczy do zrobienia, do odkrycia!

12. Kocham podróże – bliskie i dalekie. Gdybym miała solidne oszczędności wydałabym je na podróż dookoła świata – moje marzenie.

13. Jestem wybuchowa ale szybko mi przechodzi. Nie obrażam się, nie uznaję fochów i cichych dni.

14. Nie lubię seriali, jedyny jaki kiedykolwiek oglądałam (i to regularnie!) to ‘Z Archiwum X” – wiele lat temu. Generalnie raczej nie ogladam telewizji, czasami ‘słucham’ czegoś w TV podczas gotowania.

5 2 votes
Article Rating
Tagi: , ,
Kategorie:
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lidka
lidka
4 lat temu

Naprawdę nie widziałaś “Przyjaciół “? Reszta o Tobie mnie nie zdziwiła. No może to, że jesteś z Warszawy. Równie dobrze gdyby to była Łomża. Po prostu nie kojarzyła Ciebie z żadnym miastem.

Anna Makowska
4 lat temu
Reply to  lidka

Serio! Jakieś fragmenty widziałam parę razy ;). W sumie sporo podróżuję więc można powiedzieć, że może być Łomża czy cokolwiek ;).

Ela
Ela
4 lat temu

Piękna i inteligenta. Tak trzymać, jesteś chlubą wszystkich kobiet.

Anna Makowska
4 lat temu
Reply to  Ela

<3 <3 <3

BioMateriały
4 lat temu

Też nie przepadam za spaniem z tego samego powodu – poczucia zmarnowanego czasu 😀

Anna Makowska
4 lat temu
Reply to  BioMateriały

Heh 🙂 to pułapka bo spać trzeba!