2. Gra wstępna

Jeśli spotykasz się z facetami, lub aktualnie szukasz partnera, być może pojawiają się pytania, które zadaje sobie milion innych osób spotykających się z mężczyznami. Gdzie go znaleźć? Kiedy warto zagadać, kiedy warto odpuścić? Co wypada, a czego nie wypada? Czy facet zwraca uwagę na dziewictwo? Co zrobić, żeby oddzwonił? W drugim rozdziale książki nie znajdziesz gotowców – odpowiedzi, które na zawsze zmienią Twoje życie. Bo odpowiedzi zero-jedynkowe najczęściej nie istnieją. Każdy z nas jest inny i lubi coś innego. Znajdziesz za to bazę informacji przydatnych do przemyśleń, do spojrzenia na to, co przeżywasz z innej perspektywy, może z większym dystansem. Doświadczenia innej osoby pokazane z dystansu i nieco żartobliwym tonem, często ułatwiają przejście przez to, co trudne, irytujące czy bolesne.

Początki relacji

Druga część książki poświęcona jest w głównej mierze początkom relacji budowanych z mężczyznami oraz pierwszym randkom. W polskiej rzeczywistości funkcjonują czasem jako coś niezwykłego, wymagającego przygotowania i przestrzegania określonych norm i zasad. Świat nie jest jednak czarno-biały i zasady na pierwszych spotkaniach też nie. Podejmowanie świadomych decyzji, w oparciu o rozpoznanie swoich potrzeb i pozostanie sobą to czasami trudny proces, przez który łatwiej jest przejść, korzystając z doświadczenia innych ludzi. Tak jak w innych rozdziałach książki, środkami wsparcia są tutaj: dystans, chłodne, obiektywne spojrzenie, i ironiczne komentarze bez owijania w bawełnę. Proponuję bezstresowe zastanowienie się nad tym, co przeżywasz, czego potrzebujesz, czego nie lubisz, co czyni cię szczęśliwym człowiekiem. Praca nad sobą oraz nad własnym otoczeniem dziś, to piękna codzienność w przyszłości.

Felietony to felietony. Są w tej książce częścią całości, ale mają też odrębną jakość.

Nie musisz czytać ich po kolei – możesz zacząć od środka lub nawet od ostatniego Skoro się puściłaś, to wiadomo, że nie zadzwoni.