4. Papieros po

Gdy pojawiają się codzienne bo ty zawsze, bo ty nigdy... życie zaczyna mieć niewiele wspólnego z różowymi okularami, czyli uderzeniem koktajlu substancji chemicznych w mózgu, przyjemnym mrowieniem w brzuchu oraz deklarowaną gotowością do współpracy i poświęceń w imię wielkiej miłości. Niewiele ma to też wspólnego z satysfakcjonującą współpracą, zabawą i luzem, które miały przecież towarzyszyć codziennym zmaganiom z problemami. O początkach końca relacji, o popełnianych błędach oraz nieporozumieniach, których można uniknąć, poczytasz w felietonach czwartego rozdziału.

Początki końca, czyli kiedy i jak się rozstać

Wchodzenie w relacje bez świadomości własnych potrzeb i możliwości to zwiększone ryzyko popełniania błędów oraz podejmowania złych decyzji. Zwłaszcza jeśli wnosisz do sytuacji bajkowe wizje oraz narzucone przez kogoś przekonania, które nie mają nic wspólnego z faktami. Może on się jeszcze zmieni? Może sytuacja jeszcze się ułoży? Jakoś to przecież będzie. I najważniejsze: co ludzie powiedzą? Przeczytaj felietony o odchodzeniu, urywaniu kontaktu, kończeniu relacji – może będzie to dla ciebie wsparcie. Może dzięki innej perspektywie, pozwoli ci to zaoszczędzić czas i energię. Być może dzięki spojrzeniu pod innym kątem na pewne sprawy dojdziesz do nowych, budujących wniosków? Czytanie o doświadczeniach innych osób pomaga spojrzeć na swoją historię z dystansu, pokazuje inne rozwiązania i wspiera w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji.

Felietony są w tej książce częścią całości, ale mają też swoją odrębność.

Nie musisz czytać ich po kolei – możesz zacząć od środka lub nawet od ostatniego 10 sygnałów świadczących o tym, że nie ma czego zbierać.