ŁelDan – styczeń.

ŁelDan – styczeń.

Styczniowa nominacja do nagrody ŁelDan of The Year 2019 leci do produktów z “Inna bajka”.


łeldan

Jeden do danie typu “wrzucam do gara, gotuję i gotowe” – bazą jest quinoa, kasza jaglana i warzywa suszone.

łeldan

Drugi produkt to “zalewam i jem” czyli alternatywa popularnych “kubków”. Lepsza alternatywa, bo skład oparty jest na kaszt gryczanej z dodatkiem buraka.

Nominację przyznaję za ciekawe wplecenie kaszy jaglanej i gryczanej w produkt typu mix lub produkt typu fastfood oraz ciekawe rozwiązanie typu instant.

Do kasz ciężko przekonać niektóre osoby przyzwyczajone wyłącznie do gorących kubków, zupek w proszku, pizzy, hamburgerów, białego makaronu i ziemniaków, tym bardziej cieszą dania typu instant, które nie składają się wyłącznie z kilku klusek, tłuszczu, soli, szczypty suszonych warzyw i wzmacniaczy smaku.

Przypominam jednocześnie, że dania do zalania wodą nie mogą na zawsze zastąpić urozmaiconej diety. Czyli nie możesz codziennie, cały tydzień jechać na gorących kubkach oczekując, że to zdrowy styl odżywiania.

Zdrowa żywność to m.in. 5 porcji warzyw, dobry olej, produkty nieprzetworzone oraz produkty świeże. Instant – nawet ten lepszej jakości – to urozmaicenie lub ostatnia deska ratunku, np. w robocie.

Kategorie: ,

#, #