Serek dla dzieci

Serek dla dzieci

Na pytanie “który serek kupujecie dzieciom?” pada często odpowiedź dotycząca produktów obecnych na rynku polskim od lat. Marketing sentymentalny ma się dobrze i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że wiele osób nie czyta składów produktów.

Moje dziecko nie jadą słodyczy

To kolejny popularny mit, który ma tyle wspólnego z rzeczywistością co wujek przebrany za świętego Mikołaja w Boże Narodzenie – jest oparty na myśleniu życzeniowym.

Gdy weźmiemy kartkę i długopis, może okazać się bowiem, że dziecko nie tylko je słodycze ale też pochłania kilkadziesiąt gramów cukru dodanego dziennie. CODZIENNIE.

Przykład? proszę bardzo.

“Moje dziecko nie jada słodyczy. Je za to zdrowe serki i pije marchewkowe soczki.”

Jeśli ktoś nigdy nie sprawdzał składu serków smakowych, podrzucam przykład – warto rzucić okiem zwłaszcza na zawartość cukrów prostych:

14 gramów na 100, czyli 21 gramów w całym produkcie, bo jest to 150 g.

Ale to naturalne cukry!

No nie bardzo.

Owszem, nabiał zawiera cukry naturalnie występujące, tyle że nie 14g na 100g, a zwykle 4 – 5 gramów.

Zatem 10 gramów na 100, czyli 15 gramów (trzy łyżeczki cukru) na 150 zostało w produkcji dodane.

Jeśli dodamy butelkę pseudo soczku lub pseudo wody, które w rzeczywistości są napojami, mamy kolejne 10 – 20 g cukru dodanego, ale to nie wszystko w ciągu dnia i licznik bije dalej.

Jak żyć?

Przede wszystkim spokojnie. Nie chodzi o wyrzucanie teraz wszystkich produktów do śmieci. Na docukrzane alternatywy też jest miejsce na rynku spożywczym. Chodzi o to aby kupować i jeść świadomie. Jeśli Twoje dziecko kocha słodzone serki – czasem warto dodać pokrojony świeży owoc do wersji naturalnej. Owoce prócz słodyczy dostarczą również witamin, składników mineralnych i błonnika. A jeśli nie masz pod ręką świeżych owoców, wybierz łyżeczkę prawdziwego polskiego miodu. Jedna łyżeczka cukrów na opakowanie to zawsze mniej niż trzy.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji w temacie produktów dla dzieci, kliknij tu (klik). Z kolei więcej konkretnych produktów o prostym składzie czyli lepszych rozwiązań dla całej rodziny podanych na tacy znajdziesz tu (klik).

Kategorie: ,

#, #, #, #, #, #